یکشنبه, 10 بهمن 1395 ساعت 13:55

پمادهایی که زخم و سوختگی را بهبود می‌بخشند/ قطره‌ای برای افزایش سیستم ایمنی آبزیان

همراه با شرکت‌های دانش‌بنیان پارک علم و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی/ 1

پمادهایی که زخم و سوختگی را بهبود می‌بخشند/ قطره‌ای برای افزایش سیستم ایمنی آبزیان

شرکت دانش‌بنیان «اکسیرگل» سپاهان، یکی از 18 شرکتی است که در پارک علم و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی در تهران مستقر شده است. این شرکت شهریور سال جاری در این پارک استقرار یافت.

به گزارش خبرنگار آنا، شرکت دانش‌بنیان اکسیر گل به منظور احیای تولید و فرآوری گیاهان دارویی ارگانیک و داروهای گیاهی در سال 1392 تاسیس و فعالیت خود را در مرکز رشد و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرکرد آغاز کرد.

اکسیر گل از همکاری باسابقه‌ترین متخصصان دانشگاهی رشته‌های مختلف علمی از جمله گیاهان دارویی و معطر، فیتوشیمی، اتنوبوتانی، فارماکوگنوزی در فن‌آوری و فرآوری محصولات خود بهره‌مند است.

این شرکت دانش‌بنیان، افتخار بهره‌مندی مستمر از دانش استادان و دانش‌پژوهان دانشگاهی را داراست و به همین سبب پیوسته روزآمدترین دانش و کاربرد علمی را در فرآوری و فن‌آوری محصولات خود به کار می‌گیرد.

خط تولید شرکت اکسیر گل بزودی در واحد مجهز و جدید خود مستقر خواهد شد و کشت و کار گیاهان دارویی ارگانیک در زمینی به مساحت 5 هکتار اراضی کشاورزی آغاز می‌شود.

محصولات عمده این شرکت، پماد گیاهی پلی هربال زخم، پماد گیاهی پلی هربال سوختگی، پماد گیاهی پلی هربال زخم و سوختگی دیابتی و قطره افزایش سیستم ایمنی آبزیان هستند.

مدیر مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه آزاد اسلامی شهرکرد با توجه به استقرار شرکت دانش‌بنیان اکسیرگل در پارک علم و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی به خبرنگار خبرگزاری آنا، گفت: «این شرکت که نخستین شرکت دانش‌بنیان وابسته به مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی شهرکرد است؛ پس از انجام پیگیری‌های لازم و موفقیت در مصاحبه ورودی، توانست مجوز استقرار در پارک علم و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی را کسب کند.»

دکتر کامران قدوسی اظهار کرد: «مهمترین شرط لازم برای استقرار شرکت‌های وابسته به مراکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی در راستای استقرار در پارک، موفقیت در عبور از مرحله رشد است که شرکت دانش‌بنیان اکسیر گل این دوره را پشت سر گذاشته و قابلیت معرفی به پارک را پیدا کرده بود.»

وی تصریح کرد: «شرکت‌هایی که در پارک دانشگاه آزاد اسلامی مستقر می‌شوند، همچون تمام پارک‌های علم و فناوری کشور از همه تسهیلات مناطق آزاد تجاری از جمله معافیت از مالیات، معافیت از حق گمرکی و غیره برخوردار خواهند شد.»

مرضیه رحمانی دانشجوی مقطع دکتری گیاهان دارویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرکرد است که سال 1393 با ایده کشت و فناوری محصولات ارگانیک موفق به استقرار هسته فناور در مرکز رشد این واحد دانشگاهی شد و با تولید چهار محصول داروی گیاهی توانست شرکت دانش‌بنیان اکسیر گل سپاهان را را‌ه‌اندازی کند.

منبع: خبرگزاری انا

آخرین ویرایش در یکشنبه, 10 بهمن 1395 ساعت 14:21

شرکت های مستقر

چند رسانه ای

شمارنده بازدیدها

15359
TodayToday55
YesterdayYesterday71
This_WeekThis_Week55
This_MonthThis_Month1292
All_DaysAll_Days15359