دوشنبه, 23 اسفند 1395 ساعت 11:43

دانشگاه آزاداسلامی یکی از دستاوردهای انقلاب است

نشست هم‌اندیشی مسئولان سازمان بسیج استادان با دکتر حمید میرزاده، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامیبرگزار شد.

در این جلسه دکتر حسن زمانی، مسئول هماهنگی بسیج دفاع مقدس دانشگاه آزاد اسلامی گزارشی از نقش دانشگاه در دفاع، بسیج و ایثارگری ارائه کرد.

دکتر سهراب صلاحی، رئیس سازمان بسیج اساتید کشور نیز در این نشست گفت: «یکی از اهداف انقلاب اسلامی استقرار تمدن اسلامی در کشور و به نوعی صدور انقلاب در جای جای نقاط دنیا بوده است.»

او افزود: «تاثیر تفکرات امام راحل و انقلاب اسلامی امروز در سراسر دنیا وجود دارد. زیرمجموعه استقرار و گسترش این تفکر علم و دانش است و در واقع اگر رشد علمی در کشور به وجود نیاید این هدف هم به وجود نمی‌آید.»

رئیس سازمان بسیج اساتید کشور گفت: «کانون اصلی رشد علمی دانشگاه‌ها هستند، دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی که مانند بسیج مولود انقلاب محسوب می‌شود، با به دوش کشیدن بیش از 40درصد از بار آموزش عالی کشور می‌تواند در این موضوع نقش اصلی را ایفا کند.»

او یکی از اهداف انقلاب اسلامی را استقرار فرهنگ و تمدن اسلامی در کشور و صدور انقلاب دانست و افزود: «امروز هر جای دنیا که می‌رویم، می‌بینم تاثیر انقلاب و تفکر امام راحل وجود دارد. کشورهای غربی وانمود می‌کنند با موضوع هسته‌ای ما مشکل دارند در حالی که مسئله اصلی آن‌ها این است که تفکر انقلاب اسلامی و استقلال و آزادی در دنیا ترویج پیدا نکند.»

صلاحی گفت: «اگر به دنبال استقرار تفکر و فرهنگ انقلاب اسلامی هستیم باید به زیربنای آن که علم است توجه بیشتری کنیم. تا زمانی که رشد علمی به وجود نیاید آن هدف محقق نمی‌شود و کانون اصلی علم هم دانشگاه‌ها هستند. دانشگاه آزاد اسلامی نیز به عنوان دانشگاهی که 40درصد بار آموزش عالی را به دوش دارد؛ نقش اصلی را در این موضوع ایفا می‌کند.»

در پایان جلسه نیز دکتر محمودی به عنوان نماینده بسیج استادان در دانشگاه‌آزاد اسلامی معرفی شد.

منبع: خبرگزاری آنا

شرکت های مستقر

چند رسانه ای

شمارنده بازدیدها

15359
TodayToday55
YesterdayYesterday71
This_WeekThis_Week55
This_MonthThis_Month1292
All_DaysAll_Days15359