سه شنبه, 24 اسفند 1395 ساعت 11:40

تقویت امور فرهنگی و حمایت از نخبگان و طرح‌های دانش‌بنیان، دو ماموریت دانشگاه

در شورای دانشگاه آزاد اسلامی مازندران تاکید شد

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران با توجه به تاکید دکتر ولایتی رئیس هیات موسس دانشگاه و دکتر میرزاده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در اجلاس هفتاد و یکم گفت:« دو ماموریت از ماموریت‌های مهم و حیاتی دانشگاه حمایت از نخبگان و طرح‌های دانش بنیان و تقویت امور فرهنگی و انجام برخی اصلاحات در آن است.»

دکتر کیومرث نیازآذری عصر دیروز در بیست و یکمین شورای دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران در واحد بهشهر با تاکید بر اعلام نمرات توسط استادان در زمان مقرر گفت: روسای واحدها برابر ضوابط و مقررات باید در مورد اعلام نمرات دانشجویان توسط استادان در مقاطع تحصیلی مختلف در مهلت مقرر نظارت و اقدام کنند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران با بیان اینکه هدف از توسعه آموزش عالی تسهیل در امر آموزش، کمک به ارتقای سطح علمی و امکان تحصیل داوطلبان در رشته های مورد علاقه است، ادامه داد: تمام ضوابط آموزشی با مطالعات فراوان و کار کارشناسی تدوین و در راستای افزایش سطح علمی دانشجویان است و انجام صحیح دقیق این قوانین موجب افزایش سطح کیفی آموزش و پژوهش خواهد شد، بنابراین نباید کوتاهی و کم لطفی از سوی استادان و یا مجموعه دانشگاه صورت پذیرد.

نیازآذری با توجه به برگزاری جشنواره فرهیختگان در اردیبهشت سال آینده تاکید کرد تا همه واحدهای استان آثاری مانند پایان‌نامه های برتر، کتاب و مقالات برتر، طرح های پژوهشی، اختراعات، محصولات مراکز رشد و سایر موارد را برای شرکت در نمایشگاه در سایت مورد نظر حداکثر تا 25 اسفند درج کنند.

وی با بیان اینکه در دانشگاه نباید احساس مالکیت شخصی داشته باشیم، ادامه داد: برابر بخشنامه رئیس دانشگاه، همه اطلاعات باید در زمان مشخص جمع آوری و ارسال شود و روسای واحدهای استان باید اطلاعات واقعی و صحیح را شفاف ارسال کنند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران بر نظارت بیشتر روسای واحدها در حوزه های مختلف، مالی، آموزشی، پژوهشی و سایر حوزه های تاکید کرد و افزود: روسای واحدهای استان در حوزه مالی حداکثر صرفه جویی را اعمال و ا ز مراسم و جلسات خارج دانشگاهی در محیط دانشگاه اجتناب کنند.

نیازآذری با حمایت از فعالیت روابط عمومی واحدهای استان تاکید کرد: تجهیز و نوسازی امکانات و افزایش نیروی انسانی در واحدهای موردنیاز در دستور کار روسای واحدهای استان قرار گیرد.

وی با بیان اینکه انجام برخی فعالیت‌های اقتصادی واحدها به دور از شان دانشگاه است تاکید کار تا واحدهای استان برای انجام هرگونه فعالیت اقتصادی روند قانونی انجام کار را طی و مجوزات لازم را از استان اخذ کنند.

رئیس واحد ساری در مورد ایجاد بانک اطلاعاتی اعضای هیات علمی اظهار کرد: همه واحدهای استان نسبت به تکمیل اطلاعات علمی، اجرایی و پژوهشی اعضای هیات علمی واحد خود اقدام و در اختیار استان قرار دهند.

به گزارش آنا، نیازآذری در مورد ثبات مسئولان در حوزه های مختلف در واحدهای استان نیز گفت: جابه‌جایی مسئولان در حوزه های مختلف در واحدهای استان موجب کند شدن روند حرکتی دانشگاه شده و روسای واحدهای استان بدور از سلیقه های شخصی افراد توانمند را در حوزه های مختلف به کار بگیرند.

وی با توجه به اولویت فعالیت‌های گردشگری در استان گفت: واحدهای بابل و سوادکوه ظرفیت‌های بالقوه برای فعالیت در حوزه گردشگری دارند که با بررسی و مطالعه در این زمینه طرح‌های گردشگری ارائه کنند.

تکریم از کارکنان و اعضای هیات علمی که در ایام نوروز به استان مازندران مسافرت و در واحدهای استان سکونت می یابند از دیگر مواردی بود که نیازآذری بر انجام آن تاکید کرد.

وی از همکاری خوب دبیرخانه هیات امنای استان، روسای واحدهای استان و شوراهای تخصصی استان در سال 95 تشکر و قدردانی کرد.

منبع: خبرگزاری آنا

شرکت های مستقر

چند رسانه ای

شمارنده بازدیدها

15359
TodayToday55
YesterdayYesterday71
This_WeekThis_Week55
This_MonthThis_Month1292
All_DaysAll_Days15359