شنبه, 06 خرداد 1396 ساعت 08:05

تفویض اختیار بیشتر فعالیت های پژوهشی به واحدهای دانشگاهی مطلب ویژه

در جلسه شورای راهبردی پژوهش و فناوری مطرح شد:

تاسیس 42 مرکز رشد جدید تا پایان سال96

جلسه مشترک معاونت پژوهش و فناوری و اعضای شورای راهبردی پژوهش و فناوری و رییسان شورای پژوهش و فناوری استان ها روز گذشته در سازمان مرکزی دانشگاه‌آزاد اسلامی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه‌آزاد اسلامی، دکتر موسی خانی سرپرست معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی در خصوص این جلسه گفت: این جلسه به منظور هم اندیشی در راستای تفویض اختیار به استان ها با حضور روسای شوراهای پژوهشی استان ها برگزار شد.

سرپرست معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی افزود: در این جلسه سه دستور جلسه؛ تفویض اختیار بیشتر فعالیت های پژوهشی واحدهای دانشگاهی، اولویت های پژوهشی دانشگاه و پژوهش های کاربردی در حوزه استان ها بررسی شد تا بتوانیم در راستای پژوهش های تقاضا محور بیش از پیش گام برداریم.

وی با بیان اینکه تعامل با بخش صنعت، چابک سازی و کوتاه کردن فرآیندها و روند امور از دیگر موارد مطرح شده در این جلسه بود، گفت: همچنین در این جلسه مقرر شد تا کلیه واحدها پیشنهادات و نکات خود را بصورت مکتوب به معاونت پژوهش و فناوری ارائه دهند و تا پایان خردادماه جلسه بعدی به منظور بررسی و جمع‌بندی و ابلاغ اختیارات جدید برگزار شود.

سرپرست معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی افزود: همچنین در این جلسه مقرر شد تا پایان سال 96، 42 مرکز رشد به مراکز رشد دانشگاه‌آزاد اسلامی افزوده شود و تجاری سازی محصولات دانش بنیان، توسعه شرکت های دانش بنیان و اجرای طرح های برون دانشگاهی در دستور کار استان ها قرار گیرد.

موسی خانی با بیان اینکه تفویض اختیار به استان ها باید با ارائه برنامه صورت گیرد، گفت: بمنظور تفویض اختیار به استان ها باید به دو نکته توانمندسازی واحدها و مشخص کردن سطوح تفویض توجه کرد.

سرپرست معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی به دیگر موارد مطرح شده در این جلسه اشاره کرد و گفت: تشویق پژوهشگران، بازنگری در ساختار تشکیلاتی پژوهش و فناوری در استان ها، انتشارات و مقالات، دکتری پژوهش محور،‌ مراکز رشد، خرید تجهیزات آزمایشگاهی و ... از دیگر موارد مطرح شده در جلسه بود.

منبع: روابط عمومی دانشگاه آازاداسلامی

شرکت های مستقر

چند رسانه ای

شمارنده بازدیدها

15359
TodayToday55
YesterdayYesterday71
This_WeekThis_Week55
This_MonthThis_Month1292
All_DaysAll_Days15359