دوشنبه, 20 شهریور 1396 ساعت 08:29

تأسیس اولین شهرک فناوری آزاد و نمایشگاه بین المللی سنگ در واحد خمینی شهر

با مشارکت انجمن سنگ ایران و اتحادیه سنگبری های، اولین شهرک فناوری آزاد و نمایشگاه و فروشگاه بین المللی و دائمی سنگ در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی در دانشگاه آزاد اسلامی خمینی شهر تأسیس و راه اندازی می‌شود.

دکتر مسعود کثیری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خمینی شهر در جمع نمایندگان سنگبری داران ایران و اعضای انجمن سنگ کشور گفت: براساس توصیه های مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در خصوص اقتصاد مقاومتی و حرکت به سمت کاهش خام فروشی مواد اولیه و فرآوری و تبدیل آن به کالای جدید و با توجه به خط مشی و سیاست های دانشگاه آزاد اسلامی در جهت حرکت به سمت علوم دانش بنیان و ایجاد اشتغال، توجه به صنعت سنگ ضرورتی اجتناب ناپذیر است و ارتباط مستمر و دائمی دانشگاه و صنعت باعث رونق در امور و پیوند صنعت با دانشگاه در بخش های مختلف است و تولید را افزایش و تحقیقات و تکنولوژی را گسترش می دهد.

وی ادامه داد: دانشگاه آزاد اسلامی خمینی شهر با بیش از 50 رشته فنی و مهندسی و وجود زیرساخت ها و تجهیزات مدرن آموزشی و تحقیقاتی، فرصت مناسبی برای توسعه صنعت سنگ به وجود آورده و آمادگی لازم برای تأسیس دانشکده سنگ، مرکز تحقیقات فناوری فرآوری سنگ های ساختمانی و تزئینی، موزه سنگ، آرشیو اسناد علمی و ملی سنگ، آزمایشگاه های مربوط به سنگ، مرکز استاندارد سازی سنگ، نمایشگاه و فروشگاه دائمی و بین المللی سنگ و مرکز تفریحی، رفاهی و اسکان را در سطح وسیع و گستره دارد و اولین شهرک فناوری آزاد و نمایشگاه بین المللی و دائمی سنگ در این راستا تأسیس می شود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینی شهر افزود : استان اصفهان رتبه اول در تولید فناوری سنگ را به خود اختصاص داده و شهرستان خمینی شهر نیز در حوزه صنعت سنگ جایگاه ویژه و ممتازی دارد و باید این قابلیت ها در مسیر شایسته ای مورد استفاده قرار گیرد.

سید جواد ابطحی نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: برای برون رفت از مشکلات و شکستن تحریم و نجات نفت از تک محصولی، راهی جز توجه به سنگ وجود ندارد و 6700 کارخانه فرآوری سنگ در کشور سرمایه بزرگی است و دولت باید به این بخش کمک کند.

ابطحی با اشاره به اینکه دانشگاه آزاد اسلامی خمینی شهر شرایط بسیار خوبی برای تحقق طرح ها و برنامه ها دارد، توسعه دانش و تولید ثروت در صنایع سنگ را ضروری بیان کرد.

رضا احمدی رئیس کانون های کارفرمایی انجمن سنگ کشور در جمع مسئولان اظهار کرد: همبستگی و پیوند بین صنعت سنگ و دانشگاه جهت ارتقاء صنعت سنگ بصورت علمی و عملی ستودنی است و دانشگاه آزاد اسلامی خمینی شهر نقطه عطف حرکت در مسیر تکنولوژی و بهره گیری از دانش روز دنیا در فناوری صنعت سنگ است.

وی افزود: دانشگاه آزاد اسلامی با امکانات و تجهیزات کافی، مقتدرانه به صحنه آمده و همه باید کمک کنند تا این کار بزرگ به خوبی انجام و در پرتو آن ایجاد شغل و ثروت برای همه محقق شود.

در ادامه امیریوسفی رئیس هیأت امنای شهرک سنگ اصفهان تأکید کرد: صنعت سنگ از اهمیت بالایی برخوردار است. یک تن سنگ، 5/4 روز کارآفرینی از معدن تا نصب در ساختمان دارد و اعضاء برای توسعه فعالیت ها و اجرای تفاهم نامه ها همکاری دائمی کنند تا از شهرک فناوری سنگ در کمترین زمان بهره برداری کنیم.

منبع: روابط عمومی دانشگاه آزاداسلامی

شرکت های مستقر

چند رسانه ای

شمارنده بازدیدها

15360
TodayToday56
YesterdayYesterday71
This_WeekThis_Week56
This_MonthThis_Month1293
All_DaysAll_Days15360