شنبه, 01 مهر 1396 ساعت 15:52

«هر دانش‌آموز یک مهارت» در دستور کار مدارس دانشگاه آزاد اسلامی

دکتر فرهاد رهبر در آیین آغاز سال تحصیلی خطاب به دانشجویان و دانش‌آموزان عنوان کرد:

اخلاق‌مداری و دین‌داری را سرلوحه قرار دهید / با تفکر، تلاش و توکل در راه ساختن ایرانی بزرگ قدم بردارید و به موفقیت خود باور داشته باشید 

 سال تحصیلی ۹7-۹6 با نواخته شدن «زنگ مهر» در یکی از مدارس سما تهران توسط دکتر فرهاد رهبر رئیس دانشگاه آزاد اسلامی آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر فرهاد رهبر در این مراسم که با حضور دکتر زرهانی رئیس سازمان سما، جمعی از معاونان و مدیران سازمان مرکزی برگزار شد، اظهار داشت: همزمانی آغاز سال تحصیلی؛ فصل دانش با حرکت اباعبدالله الحسین (ع) سرور و سالار شهیدان به سوی کربلا را به فال نیک می گیریم و امیدواریم دانش آموزان و دانشجویان از ایشان درس حریت و شجاعت بیاموزند.

وی با بیان اینکه همه ما باید پیرو امام حسین (ع) آن معلم بزرگ آزادگی باشیم، افزود: بر ما واجب است یاد تمامی شهدا و افرادی که برای آرامش، امنیت و استقلال کشورمان از جان خود گذشتند، گرامی داریم.

دکتر رهبر با اشاره به حضور مادر شهید مدافع حرم (شهید علیرضا قبادی) دانشجوی واحد کرج در مراسم «زنگ مهر» گفت: امروز زنگ آغاز سال تحصیلی توسط مادر شهید قبادی به صدا درآمد تا به ما بگوید که فرزندم را در راه استقلال کشور دادم تا امروز دانش آموزان و دانشجویان بتوانند با طیب خاطر در راه کسب علم و دانش و سربلندی میهن بکوشند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی ضمن گرامیداشت همزمان روز دانش با هفته دفاع مقدس، خطاب به دانش آموزان گفت: امیدوارم این روز برای شما و خانواده هایتان فرخنده و مبارک باشد. شما مسئولیت بزرگی را برعهده دارید چرا که آینده کشور به دست پرتوان شما ساخته می شود. فردای ایران متعلق به شماست و شما اداره‌کنندگان کشور خواهید بود.

دکتر فرهاد رهبر با بیان نصایحی به جامعه دانش آموزی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: در وهله اول باید خود را بسازید چرا که وظیفه سنگینی برعهده دارید و در این راه باید مجاهدانه در عرصه علم و مهارت‌‌آموزی تلاش کنید. شما باید با تفکر، تلاش و توکل در راه ساختن ایرانی بزرگ قدم بردارید و به موفقیت خود باور داشته باشید.

وی افزود: ‌در این راه سازندگی، تواضع و فروتنی و احترام به معلمان و پدر و مادر را فراموش نکنید و اخلاق‌مداری و دین‌داری را سرلوحه قرار دهید.

وی با بیان اینکه در طی دوران تحصیل کسب علم و ایمان را در اولویت قرار دهید، افزود: سعی کنید همواره به دیگران کمک کنید تا روحیه همدلی و اتحاد را برای ساختن و اعتلای کشور به دست آورید.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با تاکید بر اهمیت خودباوری در میان دانش آموزان و دانشجویان گفت:‌ دانش آموزان ایرانی ثابت کرده اند که در دنیا جزو بااستعدادترین و باهوش‌ترین دانشجویان هستند. از شما می خواهم در زندگی تحصیلی خود یکی از بزرگان علمی و دینی کشور را به عنوان الگوی خود برگزیده و رسیدن به موفقیت را از او بیاموزید.

وی در پایان از دانش آموزان خواست تا مثبت‌اندیش بوده و با انتخاب هدفی بزرگ، با برنامه‌ریزی برای رسیدن به آن تلاش کنند.

برگزاری دوره‌های مهارت‌آموزی متناسب با نیاز مناطق

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در حاشیه این مراسم گفت: امسال مدارس سما برنامه‌ای با عنوان «هر دانش‌آموز یک مهارت» را در دستور کار خود قرار داده‌اند. بر این اساس، در طول سال تحصیلی هر یک از دانش‌آموزان این مدارس در کنار علم‌اندوزی، مهارت و هنری کسب می کنند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: امیدواریم این طرح مدارس سما، آغازگر مهارت‌آموزی و مهارت‌آفرینی در دیگر مدارس کشور باشد و هر یک از مدارس سما دانشگاه آزاد اسلامی متناسب با نیاز آن منطقه، نسبت به برگزاری دوره های مهارت‌آموزی اقدام خواهد کرد.

همچنین در این مراسم از رتبه‌های برتر ورزشی، قرآنی، فرهنگی و رتبه‌های برتر کنکور سراسری تقدیر شد دکتر فرهاد رهبر با شرکت در کلاس‌های درس، به صورت نمادین به تدریس پرداخت.

گفتنی است در پایان مراسم «زنگ مهر» و آغاز سال تحصیلی، کارگ

منبع: روابط عمومی دانشگاه آزاداسلامی

شرکت های مستقر

چند رسانه ای

شمارنده بازدیدها

18634
TodayToday111
YesterdayYesterday169
This_WeekThis_Week464
This_MonthThis_Month2588
All_DaysAll_Days18634