سه شنبه, 02 آبان 1396 ساعت 14:56

احداث 30 پارک علم و فناوری در استانهای دانشگاه آزاد اسلامی

دکتر رهبر در جلسه شورای دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل خبر داد:

اجرای طرح تعاون اعضای هیأت علمی در استانها

 رئیس دانشگاه آزاد اسلامی از احداث 30 پارک علم و فناوری در 30 استان دانشگاه آزاد اسلامی تا پایان برنامه چهار ساله خبر داد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر فرهاد رهبر در جلسه شورای دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل که با حضور دکتر ولایتی رئیس هیأت مؤسس و امنای دانشگاه آزاد اسلامی، برگزار شد، با اشاره به اجرایی شدن طرح تعاون هیأت علمی در استانها، گفت: این طرح بدان معناست که اعضای هیأت علمی در سطح استان می توانند ساعات موظفی خود را پر کنند، به عبارت دیگر این طرح کمک می کند از توان اعضای هیأت علمی در واحدها و مراکز دانشگاهی استان استفاده شود.

وی افزود: براساس طرح تعاون هیأت علمی در استانها، اعضای هیأت علمی صرفاً متعلق به یک واحد دانشگاهی نیستند. بلکه در سطح استان می توانند به ارائه خدمت بپردازند. همچنین در صورتی مجاز به استفاده از استادان حق التدریس هستید که ساعات موظفی اعضای هیأت علمی کامل شده باشد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: اگر عضو هیأت علمی دارید که دارای شرایط آموزشی، پژوهشی و فرهنگی لازم برای ارتقاء مرتبه علمی است، به کمیسیون های مربوطه معرفی کنید.

دکتر رهبر به استقلال مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی اشاره و تصریح کرد: استقلال مرکز آزمون، مصوبه مجلس شورای اسلامی است که در حال پیگیری است و در همین رابطه طرحی آماده شده که در اولین فرصت ارائه می شود.

وی با اشاره به بازدید خود از نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی، فناوری و دانش بنیان واحد اردبیل، گفت: محصولات خوبی در این نمایشگاه ارائه شده بود که حکایت از آن دارد که دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل دارای توانمندیهای ویژه ای است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: براساس سیاستهای کلی مقام معظم رهبری سهم بودجه پژوهشی از تولید ناخالص داخلی باید بالای 4 درصد باشد، در حالی که امروز در کشور این بودجه زیر نیم درصد است.

دکتر رهبر با بیان اینکه در دنیا، متون آموزشی از پژوهش استخراج می شود، اظهار داشت: دانشگاه آزاد اسلامی زمانی بار زمین مانده آموزش در کشور را برداشت و الان باید علاوه بر آموزش بیشتر تلاش خود را بر روی پژوهش و تحقیق متمرکز کند.

دکتر رهبر ادامه داد: هم اکنون در دانشگاه آزاد اسلامی دو پارک علم و فن آوری داریم که قرار است در 10 استان به صورت پایلوت 10 پارک علم و فناوری ایجاد کنیم و تا پایان برنامه چهار ساله، 30 پارک علم و فن آوری در 30 استان خواهیم داشت.

منبع: روابط عمومی دانشگاه آزاداسلامی

شرکت های مستقر

چند رسانه ای

شمارنده بازدیدها

15360
TodayToday56
YesterdayYesterday71
This_WeekThis_Week56
This_MonthThis_Month1293
All_DaysAll_Days15360